HESABINIZA AİT ADRES VE KİMLİK TESPİT İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

09.01.2008 tarih ve 26751 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan ve 01.04.2008 tarihi itibariyle yürürlüğe giren Mali Suçları Araştırma Kurumu (MASAK) tarafından yayımlanan "Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelik" ve 02.01.2010 tarih ve 27450 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan " Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" gereği hesap açılışları ve bankalarda yapılan finansal işlemlerde kimlik ve adres tespitine ilişkin olarak yeni düzenlemeler getirilmiştir.

02.01.2010 tarihli " Suç Gelirlerinin Aklanmasının ve Terörün Finansmanının Önlenmesine Dair Tedbirler Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" gereği açılan hesaplarda; 10 iş günü içinde teyit zorunluluğu ortadan kaldırılmıştır. Bu nedenle, müşterimiz hesap açılışı sırasında yönetmelikte belirtildiği üzere; beyan ettiği adres bilgisinin teyidi amacıyla, adına düzenlenmiş son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren hizmete ilişkin olan bir faturasını veya Yerleşim Yeri Belgesini (İkametgah), tüzel kişi ve kuruluşları temsile yetkili kişinin yönetmelikte belirtilen gerekli belgeleri yanında bulundurması gerekmektedir. Hesap açılışı sırasında teyit için gerekli belgeleri yanında bulundurmayan vatandaşların, bu belgeleri getirmeden bankacılık işlemleri yapılmayacaktır.

Siz değerli müşterilerimizin bankacılık işlemleri aksamaması için, hesap açılışı sırasında gerekli evrakları yanında bulundurmaları rica olunur. Ayrıntılı bilgi: www.masak.gov.tr